5.rész
Reggel,mikor felébredtem Nóri nem volt ott a szobában.Gondoltam előbb elment a suliba.Aztán felvettem az egyenruhát és lementem reggelizni.Megettem egy epres joghurtot,hozzá egy fahéjascsigát.Egyedül mentem a suliba,mert előbb végeztem a többieknél.A suliba menet azon gondolkoztam mi lesz ha Nóra elmegy.De a lelkem mélyén valahogy tudtam,hogy itt marad.Első óránk matek volt ahol találkoztam Nórival.Óra után megkérdeztem tőle:
-Miért jöttél ma be előbb,Nóri?
-Még a sulis gépen is csináltam még a dogát,Brigi
-Oké,csak kérdeztem
Az órák elteltek és pontban fél négykor elindultunk Nórival a városba fotózgatni.Közben sok turista megállított minket,hogy segítsünk nekik,mert eltévedtek.
-Nézzd,még azt is fényképezzük le!-mutatott rá egy szoborra Nóra
-Jó,ez az utolsó kép,mert már öt óra van és még házit is kell csinálni holnapra!-figyelmeztettem Nórát
-Oké!
Felültünk egy helyijáratra és 20 perc múlva már a kolinál is voltunk.
Miközben én írtam a házim Nóra beillesztette a képeket a dolgozatába.
-Na,elolvasod?-kérdezte Nóra
-Aha,persze
Tényleg nagyon jól sikerül.Nem volt benne semmi felesleges,tényleg csak a lényeg.A képek pedig nagyon feldobták.Aztán el is küldte e-mailba.
-Remélem meggyőzöd őket,hog érdemes vagy az ösztöndíjra!-mondtam
-Én is nagyon remélem!
Vacsi után Nóri elment fürödni,én pedig a szobába vártam míg felszabadul egy zuhanyzó.Ahogy ültem az ágyon és a szüleimnek írtam SMS-t elkezdett csörögni Nóra telefonja.Megfogtam a telefont és kinéztem a folyosóra hátha ott van.Ott volt a folyosó végén én pedig futottam oda hozzá.
-Csörög a mobilod,szerintem az ösztöndíj miatt hívnak!-mondtam neki
Ő pedig felvette a telefont.
-MARADOK!!!!-kiabálta
-SZUPEER!!!!!-kiáltoztam én
Miután mindenki lezuhanyzott,Gábor lehívta a kolesz összes lakóját a nappaliba.
-Gyerekek!-kezdte el Gábor
Értekezletre kell mennem,ezért egyedül lesztek egész éjszaka!Ha valami baj lenne,az asztalon van a telefonszámom,hívjatok fel!
-Oké-mondtuk mind
Aztán mindenki felment a szobájába és lefeküdt.Aztán hajnali kettőkor valaki csöngett.
Nórával egymára néztünk.Mire kimentünk a szobából már mindenki a folyosókon volt.
-Ki lehet az?-kérdezte Márton
-Nézzük meg!-mondta Mónika
Kinyitottuk az ajtót és egy nő volt.
-Jó estetét gyerekek,én Laky Zsuzsanna vagyok.Az oktatási államtitkár küldött ide,hogy lakoltassam ki a kollégiumot,mert sok adóssága van.
-Kilakoltat minket az éjszaka közepén?!-kérdeztem
-Van veletek valaki felnőtt-kérdezte a nő
-A kérdésre válaszoljon!-parancsoltam rá a nőre
-Te ne szemtelenkedj velem!Amúgy,hogy hívnak?
-Török Brigitta vagyok!És minket most az éjszaka közepén tuti nem lakoltat ki!
-Hát ja!Mit képzel magáról?-mondta Móni
-Várjatok felhívom Gábort!-mondta Flóri
-Én meg Krisztát!-mondtam én
-Szia Kriszta,Brigi vagyok!Nagy gáz van!
-Brigi!Tudod te hány óra?
-Igen,tudom.De it áll egy nő az ajtóban,hogy kilakoltat minket!
-Mi van?Már is jövök
-Oké,szia Kriszta!
Kriszta elindult.
-Oké,Brigi!-mondta Nóri
-Öö,nem akartok behívni-kérdezte nő
-Még csak az kéne!-mondta Virág
Közben megérkezett Gábor és Kriszta is.
2013. június 24., hétfő
2013. június 22., szombat
4.rész
Kriszta megosztott velünk jó pár házi arckrém receptet.Úgy 5 óra tájban megszólalt Nóri mobilja.Ő felvette és felrohant a lépcsőn és az emeleti folyosónról csak azt lehetet hallani,hogy valaki beszélget.Eléggé sokáig beszélt,úgy lehetet 10-15 perc.Majd megint lejött.
-Brigi!Gyere egy kicsit!Segítened kéne!
-Oké,persze!
Mikor felértünk a szobába elővette a laptopját és bekapcsolta,közben elkezdte mondani miben kéne segítenem.
-Szóval,az ösztönydíj ügyben hívtak-kezdte el Nóri
-És?És? visszakapod?
-Hát ebben kéne a segítség.Azt kérték,hogy csináljak egy dolgozatot Szolnokról.
-És miért pont Szolnokról?
-Azért,mert itt a suli és emiatt
-És géppel kell megírnod vagy kézzel?
-Az mindegy,de én gépelni akarom
-Jó,de azt nem mondták,hogy hány oldalas legyen?
-Azt mondták,Brigi,hogy minimum 5
És azt szeretném,ha segítenél a neten kutatni Szolnok történetéről!
-Persze,Nóri segítek
Á-tól Cettig az összes oldalt amin csak egyszer is említik Szolnokot.Úgy összehoztunk ebből két oldalt.De ekkor már fél hét volt.Valaki kopogott.Kriszta volt az-
-Lányok!Lejöttök vacsizni?
-Persze Kriszta!-mondtam
És elindultunk le.Kriszta vacsira rakott krumplit csinált és sütött pár muffint.
-Csajok,ti hol voltatok?-kérdezte Barna
-Csak még a lecót csináltuk,mert annyira nehéz volt-mondta Nóri
Vacsora után felmentem és felhívtam a szüleimet aztán mentem fürödni.Persze addigra már éppen csak annyi melegvíz volt,hogy lemossam magamról a tusfürdőt.9-kor még sikerült egy újabb oldalt megcsinálni Nóri dolgozatában
-Figyu,mi lenne ha raknál bele képeket is?!-kérdeztem
-Jó ötlet,de majd csak akkor ha kész.Amúgy szerintem nem olyat kéne amit netről szedünk le
-Szerintem sem.Akkor mit szólnál ha holnap bemennék veled a városba és lefotóznánk a híres épületeket meg a szobrokat?
-Jó,Brigi,csak a baj,hogy holnap 3-ig tanítás van,aztán még a leckét is meg kell csinálni meg vacsi is...És szerintem azért ez igénybe vesz másfél órát.
-Nyugi,majd akkor igyekszünk.De most aludjunk,mert úgy hallom,hogy Gábor a folyosón van!
Kriszta megosztott velünk jó pár házi arckrém receptet.Úgy 5 óra tájban megszólalt Nóri mobilja.Ő felvette és felrohant a lépcsőn és az emeleti folyosónról csak azt lehetet hallani,hogy valaki beszélget.Eléggé sokáig beszélt,úgy lehetet 10-15 perc.Majd megint lejött.
-Brigi!Gyere egy kicsit!Segítened kéne!
-Oké,persze!
Mikor felértünk a szobába elővette a laptopját és bekapcsolta,közben elkezdte mondani miben kéne segítenem.
-Szóval,az ösztönydíj ügyben hívtak-kezdte el Nóri
-És?És? visszakapod?
-Hát ebben kéne a segítség.Azt kérték,hogy csináljak egy dolgozatot Szolnokról.
-És miért pont Szolnokról?
-Azért,mert itt a suli és emiatt
-És géppel kell megírnod vagy kézzel?
-Az mindegy,de én gépelni akarom
-Jó,de azt nem mondták,hogy hány oldalas legyen?
-Azt mondták,Brigi,hogy minimum 5
És azt szeretném,ha segítenél a neten kutatni Szolnok történetéről!
-Persze,Nóri segítek
Á-tól Cettig az összes oldalt amin csak egyszer is említik Szolnokot.Úgy összehoztunk ebből két oldalt.De ekkor már fél hét volt.Valaki kopogott.Kriszta volt az-
-Lányok!Lejöttök vacsizni?
-Persze Kriszta!-mondtam
És elindultunk le.Kriszta vacsira rakott krumplit csinált és sütött pár muffint.
-Csajok,ti hol voltatok?-kérdezte Barna
-Csak még a lecót csináltuk,mert annyira nehéz volt-mondta Nóri
Vacsora után felmentem és felhívtam a szüleimet aztán mentem fürödni.Persze addigra már éppen csak annyi melegvíz volt,hogy lemossam magamról a tusfürdőt.9-kor még sikerült egy újabb oldalt megcsinálni Nóri dolgozatában
-Figyu,mi lenne ha raknál bele képeket is?!-kérdeztem
-Jó ötlet,de majd csak akkor ha kész.Amúgy szerintem nem olyat kéne amit netről szedünk le
-Szerintem sem.Akkor mit szólnál ha holnap bemennék veled a városba és lefotóznánk a híres épületeket meg a szobrokat?
-Jó,Brigi,csak a baj,hogy holnap 3-ig tanítás van,aztán még a leckét is meg kell csinálni meg vacsi is...És szerintem azért ez igénybe vesz másfél órát.
-Nyugi,majd akkor igyekszünk.De most aludjunk,mert úgy hallom,hogy Gábor a folyosón van!
2013. június 21., péntek
3.rész
Mikor odaértünk futottunk be a terembe.Minden óra eléggé uncsi volt kivéve a kémia.Én amúgy is jó vagyok kémiából,de ez az óra csúcs volt.Kísérleteztünk.De Levente és Olivér valami irtózatosan nagy füstöt csináltak!Ki kellett üríteni a termet.Majd odajött az igazgató,hogy mi folyik itt aztán végén már mindenki röhögött.Kivéve Leventét és Olivért,mert ők 2 hét szobafogságot kaptak.Ez itt azt jelenti,hogy suli után egyből a kollégiumba kell menniük és nem mehetnek el a városba vagy máshova.Aztán jött az ebédszünet.Ebédszünetben nem ebédelünk,mert Kriszta nem főz,kajáért meg a városba kéne menni de akkor meg nem érnénk vissza 1 órára.Ezért beültünk drámaterembe és ott dumáltunk.Egészen addig míg meg nem szólalt a hangosbemondó.
-Figyelmet kérek!-mondta az igazgató úr a bemondóba
Kérem az irodámba Demics-Király Nórát és Takács Rékát!
Köszönöm a figyelmet!
Nóra ott ült mellettem és ő értetlen képpel ment az igazgatói felé.A szintén mellettem ülő Pannával mi is csak értetlenkedtünk,hogy valakiket miért hívatnak egyből az első nap az igazgatóiba.Pannával odamentünk az igazgatói iroda folyosójára de nem mertünk hallgatózni.
A beszélgetés pontosan 5 percig tartott,mert Panna nézte az óráját.Aztán kijöttek a lányok.
-Na,na mi volt?-kérdezgettük őket
-Panna majd elmondom négyszemközt-mondta Réka
De Nóri csak simán elhúzott.Aztán megszólalt a csengő,ami azt jelezte,hogy vége az ebédszünetnek.Óra után Nóri visszarohant a házba és láttam,hogy a táskájából előszedi a mobiltelefonját.Mikor én is visszaértem felmentem a szobába.
-Nóri,mit mondott neked a diri?-kérdeztem
-Jó,ha ennyire akarod akkor elmondom-felelte
Nos,szóval én ösztöndíjjal vagyok itt és ma telefonáltak a sulinak,hogy megvonják tőlem és Rékától az ösztöndíjat.Réka régebbi sulijával aki kiadta a támogatást és ő vissza is kapta,de az enyémet nem sikerült aztán visszahívni.Szóval ha megvonják tőle akkor mehetek vissza Egerbe valami suli után nézni,mert ezt a sulit a szüleim most ezt nem tudják fizetni,mert csak a hónap végén fognak fizetést kapni.Szóval most jelenleg ez van.....
-Aha,értem.És a szüleidnek már megmondtad?
-Még nem majd este,mert most dolgoznak aztán nem veszik fel
-És a sulit már megpróbáltad hívni?
-Nem,mert nem veszik fel,vagyis felveszik de azt mondták majd este 6-kor hívjam vissza őket.Nagyon remélem,hogy felveszik vagy visszahívnak.
-Ha megvonnák az ösztöndíjat akkor tuti nem engedném,hogy elmenj!
-Rendes vagy Brigi,de sajnos ez nem így megy...
Aztán lementünk a nappaliba ott magazinokat olvastunk meg Kriszta adott nekünk szépség tippeket.
2013. június 19., szerda
2.rész
Reggel pontban 7.00-kor szólt a vekkerem.Nagyon gyorsan kint voltam az ágyból,mert nagyon izgatott voltam.
-Áhh-ásított Nóri
Álmodtál valamit?
-Nem,Nóra,hát te?
-Én valami nagyon beteget.....
-Na,mesélj!
-Hát ott voltunk a suliban aztán a fiúk meg megdobáltak valami ragacsos anyaggal,aztán a végén Viki kiabált,hogy ez gumimaci
-Hát ez nem semmi,amúgy tegnap összeismerkedtem minden itt lakóval-mondtam én
-Aha az tök jó,én is
-Na,de öltüzzünk,mert a végén elkésünk
Felvettük az egyenruhánkat(ugyanis itt az van) aztán lementem egyedül enni.Nóri még öltözködött.
-Jó reggelt gyerekek!-köszönt Kriszta
El kell mondanom,hogy egész éjszaka egyedül voltatok
-Öööö?Tényleg?-kérdezte Johanna
-Igen.A gondnok úr,Gábor,aki itt lakik, nem volt itt az éjszaka,én pedig hát ugye nem itt lakom
Aztán lejött Nóra.
-Hali,miről maradtam le?-kérdezte
-Csak arról,hogy egész éjszaka egyedül voltunk,felnőtt nélkül-mondta Karolina
-Aaaa....
-Flóra,idehoznád a narancslevet?!-de ezt már Kriszta mondta
-Igen,persze
Én reggelire piritóst ettem és teát ittam.
-Megyünk együtt a suliba?-kérdeztem Nórát és Flórát
-Persze,de akkor induljunk most-mondta Nóri
-Oké,én benne vagyok,csak lehozom a táskámat!-mondta Flóri
Lent az előtérben megvártuk Flórit.Útközben arról dumáltunk,hogy kinek milyen a szobatársa.
-Nekem nagyon klassz!-mondtam én
-Köszi Brigi,te is nagyon szupcsi vagy!-dicsért Nóra
-Hát neked ki a szobatársad, Flóra?
-Nekem?Nekem Karolina,nagyon rendes,csak az a baj,hogy elveszítette a töltőét,ezért tőlem kéri el.De mondta,hogy kedden bemegy majd a városba venni egy másikat.
-Aha,értem-mondtam
Mégis csak jó a tanév első napja!Nem csajok?
-De,de-mondták egyszerre
-De,de-mondták egyszerre
-Amúgy nektek milyen a szobátok?-kérdeztem
-A milyénk pont jó,nem kicsi,de nem oltári nagy-mondtam
-Aha-mondta Nóri
-A milyenk jó nagy tágas,mert eredetileg úgy tervezték,hogy 3 ágy elférjen benne.
-Tök jó nektek!-mondta Nóra
Nem mintha nekünk rossz lenne,csak....
Na,de csajok siessünk,mert ha nem akartok elkésni az első nap,akkor bizony sietnünk kell
De hál'istennek odaértünk.
2013. június 18., kedd
1.rész
Elindultunk hát a szüleimmel a koleszba.Nagyon izgatott voltam,hogy kik lesznek a szobatársaim,hogy milyenek lesznek az osztálytársaim.Anyu persze egész úton a gáz kollégista éveiről dumált.Hát akkoriban még más dolgokat loptak.De végre odaértünk.Anyuéknak be kellett jönni a koliba,hogy aláírjanak pár papírt.
-Hát kicsim,nagyon fogsz hiányozni!-búcsúzkodott anya
-Vigyázz magadra!És legyél jó!-mondta apa
-Sziasztok!Ti is vigyázzatok magatokra!-mondta
-Majd mindig hívj fel!-szólt anya
Ha nem veszem fel,az valószínű azért van,mert nem tudom kezelni a mobilomat.
-Oké!-nevettem
De ekkor kimentek az ajtón.
-Szia!Én Kriszta vagyok!Nyugodtan tegezz.Én vagyok itt a "háziasszony".Én főzök nektek.Gyere,körbevezetlek!
-Köszönöm!
Miután megmutatta a házat odamentünk a szobámhoz.
-Itt lent laknak a fiúk,fent pedig a lányok-mondta Kriszta
Láttam,hogy most még ki van írva minden ajtóra,hogy ki lakik a szobába.
-Nézzd csak!Az lesz ott a te szobád!Az egyik szobatársad már itt is van.
-Nóri!Itt van a szobatársad!-szólt a lánynak aki épp pakolt ki a bőröndjéből.
Hát én magatokra hagylak benneteket,ismerkedjetek össze!
-Helló!-köszöntem a csajnak
-Szia!Én Demics-Király Nóra vagyok!
-Én Török Brigitta.Látom csak ketten leszünk egy szobában
-Aha.Az ágyadon van egy névsor az osztálytársainkról.
A névsor:
Lányok: Fiúk:
1.Mihály Johanna Lészei Viktor
2.Kertész Luca Meszes Balázs
3.Gárdony Panna Tárnoki Máté
4.Mészely Fanni Hevses Sándor
5.Takács Réka Kolller Ádám
6.Horváth-Baán Viktória Wétkes Áron
7.Csendes Karolina Lettes Márton
8.Nagy Virág Gézes Tamás
9.Demics-Király Nóra Kelen Dominik
10.Szebeni-Nagy Flóra Szenes Olivér
11.Richárd Mónika Hámor Levente
12.És én: Gükkös Barna
Török Brigitta
-Mint látod 24-en vagyunk összesen.Csak az osztály fele lakik itt,a többiek pedig a másik koleszba-mondta Nóri
-Aha,értem.Ugye itt hatkor van vacsi?
-Igen.
Aztán 1 óra alatt ki is pakoltam.
-Figyu,Nóri,most 4 óra van,van kedved megnézi velem a sulit meg a suliba vezető utat.
-Jaj,köszi Brigi,de most nem.
-Semmi baj
Az út viszonylag rövid,tehát reggelit,amit a koliban kapunk úgy fél nyolc kell befejeznem.A suli nagyon szép,tágas.Van egy dráma terem,ahol nagyon kényelmes fotelok vannak meg egy színpad.Itt tartják valamikor a drámaórát.És itt van mindenki ebédszünetkor.Ide akármikor beülhetünk szünetben.De miközben a suliban voltam észrevettem,hogy már fél öt van és vissza kell mennem.Felmentem a szobámba ahol Nóra olvasott.
-Szia!Megnézted a sulit?
-Aha,nagyon jó,és nagy
-Tök állat-mondta röhögve Nóra
-Amúgy te hova valósi vagy?-kérdeztem
-Én?Én egri vagyok.Te?
-Én gödöllői.
Sokat dumáltunk még,de aztán hat óra lett.Lementünk vacsizni.Nagyon finom volt,Kriszta lecsós szeletete csinált,meg almás pitét.Ezután kezdődött a zuhanyzás.
-Nincs melegvíz!!!!-kiáltozott ki Johanna
Kiderült,hogy azért,mert valaki elzárt valami csapot.Mikor én mentem már (szerencsémre) volt meleg víz.Takarodó pedig itt 10-kor van.
-Te hányra húzod az órádat?-kérdeztem Nóritól
-7-re.
-Oké
Nóri még lement valamiért,én addig felhívtam anyáékat.Nagyon örültek a hívásomnak.Nórival nagyon fáradtak voltunk,ezért mi már 10 előtt öt percel már ágyba bújtunk.
-Jó éjt!-montuk egyszerre
Elindultunk hát a szüleimmel a koleszba.Nagyon izgatott voltam,hogy kik lesznek a szobatársaim,hogy milyenek lesznek az osztálytársaim.Anyu persze egész úton a gáz kollégista éveiről dumált.Hát akkoriban még más dolgokat loptak.De végre odaértünk.Anyuéknak be kellett jönni a koliba,hogy aláírjanak pár papírt.
-Hát kicsim,nagyon fogsz hiányozni!-búcsúzkodott anya
-Vigyázz magadra!És legyél jó!-mondta apa
-Sziasztok!Ti is vigyázzatok magatokra!-mondta
-Majd mindig hívj fel!-szólt anya
Ha nem veszem fel,az valószínű azért van,mert nem tudom kezelni a mobilomat.
-Oké!-nevettem
De ekkor kimentek az ajtón.
-Szia!Én Kriszta vagyok!Nyugodtan tegezz.Én vagyok itt a "háziasszony".Én főzök nektek.Gyere,körbevezetlek!
-Köszönöm!
Miután megmutatta a házat odamentünk a szobámhoz.
-Itt lent laknak a fiúk,fent pedig a lányok-mondta Kriszta
Láttam,hogy most még ki van írva minden ajtóra,hogy ki lakik a szobába.
-Nézzd csak!Az lesz ott a te szobád!Az egyik szobatársad már itt is van.
-Nóri!Itt van a szobatársad!-szólt a lánynak aki épp pakolt ki a bőröndjéből.
Hát én magatokra hagylak benneteket,ismerkedjetek össze!
-Helló!-köszöntem a csajnak
-Szia!Én Demics-Király Nóra vagyok!
-Én Török Brigitta.Látom csak ketten leszünk egy szobában
-Aha.Az ágyadon van egy névsor az osztálytársainkról.
A névsor:
Lányok: Fiúk:
1.Mihály Johanna Lészei Viktor
2.Kertész Luca Meszes Balázs
3.Gárdony Panna Tárnoki Máté
4.Mészely Fanni Hevses Sándor
5.Takács Réka Kolller Ádám
6.Horváth-Baán Viktória Wétkes Áron
7.Csendes Karolina Lettes Márton
8.Nagy Virág Gézes Tamás
9.Demics-Király Nóra Kelen Dominik
10.Szebeni-Nagy Flóra Szenes Olivér
11.Richárd Mónika Hámor Levente
12.És én: Gükkös Barna
Török Brigitta
-Mint látod 24-en vagyunk összesen.Csak az osztály fele lakik itt,a többiek pedig a másik koleszba-mondta Nóri
-Aha,értem.Ugye itt hatkor van vacsi?
-Igen.
Aztán 1 óra alatt ki is pakoltam.
-Figyu,Nóri,most 4 óra van,van kedved megnézi velem a sulit meg a suliba vezető utat.
-Jaj,köszi Brigi,de most nem.
-Semmi baj
Az út viszonylag rövid,tehát reggelit,amit a koliban kapunk úgy fél nyolc kell befejeznem.A suli nagyon szép,tágas.Van egy dráma terem,ahol nagyon kényelmes fotelok vannak meg egy színpad.Itt tartják valamikor a drámaórát.És itt van mindenki ebédszünetkor.Ide akármikor beülhetünk szünetben.De miközben a suliban voltam észrevettem,hogy már fél öt van és vissza kell mennem.Felmentem a szobámba ahol Nóra olvasott.
-Szia!Megnézted a sulit?
-Aha,nagyon jó,és nagy
-Tök állat-mondta röhögve Nóra
-Amúgy te hova valósi vagy?-kérdeztem
-Én?Én egri vagyok.Te?
-Én gödöllői.
Sokat dumáltunk még,de aztán hat óra lett.Lementünk vacsizni.Nagyon finom volt,Kriszta lecsós szeletete csinált,meg almás pitét.Ezután kezdődött a zuhanyzás.
-Nincs melegvíz!!!!-kiáltozott ki Johanna
Kiderült,hogy azért,mert valaki elzárt valami csapot.Mikor én mentem már (szerencsémre) volt meleg víz.Takarodó pedig itt 10-kor van.
-Te hányra húzod az órádat?-kérdeztem Nóritól
-7-re.
-Oké
Nóri még lement valamiért,én addig felhívtam anyáékat.Nagyon örültek a hívásomnak.Nórival nagyon fáradtak voltunk,ezért mi már 10 előtt öt percel már ágyba bújtunk.
-Jó éjt!-montuk egyszerre
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)