1.rész
Elindultunk hát a szüleimmel a koleszba.Nagyon izgatott voltam,hogy kik lesznek a szobatársaim,hogy milyenek lesznek az osztálytársaim.Anyu persze egész úton a gáz kollégista éveiről dumált.Hát akkoriban még más dolgokat loptak.De végre odaértünk.Anyuéknak be kellett jönni a koliba,hogy aláírjanak pár papírt.
-Hát kicsim,nagyon fogsz hiányozni!-búcsúzkodott anya
-Vigyázz magadra!És legyél jó!-mondta apa
-Sziasztok!Ti is vigyázzatok magatokra!-mondta
-Majd mindig hívj fel!-szólt anya
Ha nem veszem fel,az valószínű azért van,mert nem tudom kezelni a mobilomat.
-Oké!-nevettem
De ekkor kimentek az ajtón.
-Szia!Én Kriszta vagyok!Nyugodtan tegezz.Én vagyok itt a "háziasszony".Én főzök nektek.Gyere,körbevezetlek!
-Köszönöm!
Miután megmutatta a házat odamentünk a szobámhoz.
-Itt lent laknak a fiúk,fent pedig a lányok-mondta Kriszta
Láttam,hogy most még ki van írva minden ajtóra,hogy ki lakik a szobába.
-Nézzd csak!Az lesz ott a te szobád!Az egyik szobatársad már itt is van.
-Nóri!Itt van a szobatársad!-szólt a lánynak aki épp pakolt ki a bőröndjéből.
Hát én magatokra hagylak benneteket,ismerkedjetek össze!
-Helló!-köszöntem a csajnak
-Szia!Én Demics-Király Nóra vagyok!
-Én Török Brigitta.Látom csak ketten leszünk egy szobában
-Aha.Az ágyadon van egy névsor az osztálytársainkról.
A névsor:
Lányok: Fiúk:
1.Mihály Johanna Lészei Viktor
2.Kertész Luca Meszes Balázs
3.Gárdony Panna Tárnoki Máté
4.Mészely Fanni Hevses Sándor
5.Takács Réka Kolller Ádám
6.Horváth-Baán Viktória Wétkes Áron
7.Csendes Karolina Lettes Márton
8.Nagy Virág Gézes Tamás
9.Demics-Király Nóra Kelen Dominik
10.Szebeni-Nagy Flóra Szenes Olivér
11.Richárd Mónika Hámor Levente
12.És én: Gükkös Barna
Török Brigitta
-Mint látod 24-en vagyunk összesen.Csak az osztály fele lakik itt,a többiek pedig a másik koleszba-mondta Nóri
-Aha,értem.Ugye itt hatkor van vacsi?
-Igen.
Aztán 1 óra alatt ki is pakoltam.
-Figyu,Nóri,most 4 óra van,van kedved megnézi velem a sulit meg a suliba vezető utat.
-Jaj,köszi Brigi,de most nem.
-Semmi baj
Az út viszonylag rövid,tehát reggelit,amit a koliban kapunk úgy fél nyolc kell befejeznem.A suli nagyon szép,tágas.Van egy dráma terem,ahol nagyon kényelmes fotelok vannak meg egy színpad.Itt tartják valamikor a drámaórát.És itt van mindenki ebédszünetkor.Ide akármikor beülhetünk szünetben.De miközben a suliban voltam észrevettem,hogy már fél öt van és vissza kell mennem.Felmentem a szobámba ahol Nóra olvasott.
-Szia!Megnézted a sulit?
-Aha,nagyon jó,és nagy
-Tök állat-mondta röhögve Nóra
-Amúgy te hova valósi vagy?-kérdeztem
-Én?Én egri vagyok.Te?
-Én gödöllői.
Sokat dumáltunk még,de aztán hat óra lett.Lementünk vacsizni.Nagyon finom volt,Kriszta lecsós szeletete csinált,meg almás pitét.Ezután kezdődött a zuhanyzás.
-Nincs melegvíz!!!!-kiáltozott ki Johanna
Kiderült,hogy azért,mert valaki elzárt valami csapot.Mikor én mentem már (szerencsémre) volt meleg víz.Takarodó pedig itt 10-kor van.
-Te hányra húzod az órádat?-kérdeztem Nóritól
-7-re.
-Oké
Nóri még lement valamiért,én addig felhívtam anyáékat.Nagyon örültek a hívásomnak.Nórival nagyon fáradtak voltunk,ezért mi már 10 előtt öt percel már ágyba bújtunk.
-Jó éjt!-montuk egyszerre
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése