5.rész
Reggel,mikor felébredtem Nóri nem volt ott a szobában.Gondoltam előbb elment a suliba.Aztán felvettem az egyenruhát és lementem reggelizni.Megettem egy epres joghurtot,hozzá egy fahéjascsigát.Egyedül mentem a suliba,mert előbb végeztem a többieknél.A suliba menet azon gondolkoztam mi lesz ha Nóra elmegy.De a lelkem mélyén valahogy tudtam,hogy itt marad.Első óránk matek volt ahol találkoztam Nórival.Óra után megkérdeztem tőle:
-Miért jöttél ma be előbb,Nóri?
-Még a sulis gépen is csináltam még a dogát,Brigi
-Oké,csak kérdeztem
Az órák elteltek és pontban fél négykor elindultunk Nórival a városba fotózgatni.Közben sok turista megállított minket,hogy segítsünk nekik,mert eltévedtek.
-Nézzd,még azt is fényképezzük le!-mutatott rá egy szoborra Nóra
-Jó,ez az utolsó kép,mert már öt óra van és még házit is kell csinálni holnapra!-figyelmeztettem Nórát
-Oké!
Felültünk egy helyijáratra és 20 perc múlva már a kolinál is voltunk.
Miközben én írtam a házim Nóra beillesztette a képeket a dolgozatába.
-Na,elolvasod?-kérdezte Nóra
-Aha,persze
Tényleg nagyon jól sikerül.Nem volt benne semmi felesleges,tényleg csak a lényeg.A képek pedig nagyon feldobták.Aztán el is küldte e-mailba.
-Remélem meggyőzöd őket,hog érdemes vagy az ösztöndíjra!-mondtam
-Én is nagyon remélem!
Vacsi után Nóri elment fürödni,én pedig a szobába vártam míg felszabadul egy zuhanyzó.Ahogy ültem az ágyon és a szüleimnek írtam SMS-t elkezdett csörögni Nóra telefonja.Megfogtam a telefont és kinéztem a folyosóra hátha ott van.Ott volt a folyosó végén én pedig futottam oda hozzá.
-Csörög a mobilod,szerintem az ösztöndíj miatt hívnak!-mondtam neki
Ő pedig felvette a telefont.
-MARADOK!!!!-kiabálta
-SZUPEER!!!!!-kiáltoztam én
Miután mindenki lezuhanyzott,Gábor lehívta a kolesz összes lakóját a nappaliba.
-Gyerekek!-kezdte el Gábor
Értekezletre kell mennem,ezért egyedül lesztek egész éjszaka!Ha valami baj lenne,az asztalon van a telefonszámom,hívjatok fel!
-Oké-mondtuk mind
Aztán mindenki felment a szobájába és lefeküdt.Aztán hajnali kettőkor valaki csöngett.
Nórával egymára néztünk.Mire kimentünk a szobából már mindenki a folyosókon volt.
-Ki lehet az?-kérdezte Márton
-Nézzük meg!-mondta Mónika
Kinyitottuk az ajtót és egy nő volt.
-Jó estetét gyerekek,én Laky Zsuzsanna vagyok.Az oktatási államtitkár küldött ide,hogy lakoltassam ki a kollégiumot,mert sok adóssága van.
-Kilakoltat minket az éjszaka közepén?!-kérdeztem
-Van veletek valaki felnőtt-kérdezte a nő
-A kérdésre válaszoljon!-parancsoltam rá a nőre
-Te ne szemtelenkedj velem!Amúgy,hogy hívnak?
-Török Brigitta vagyok!És minket most az éjszaka közepén tuti nem lakoltat ki!
-Hát ja!Mit képzel magáról?-mondta Móni
-Várjatok felhívom Gábort!-mondta Flóri
-Én meg Krisztát!-mondtam én
-Szia Kriszta,Brigi vagyok!Nagy gáz van!
-Brigi!Tudod te hány óra?
-Igen,tudom.De it áll egy nő az ajtóban,hogy kilakoltat minket!
-Mi van?Már is jövök
-Oké,szia Kriszta!
Kriszta elindult.
-Oké,Brigi!-mondta Nóri
-Öö,nem akartok behívni-kérdezte nő
-Még csak az kéne!-mondta Virág
Közben megérkezett Gábor és Kriszta is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése